טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

כף רגל

כף הרגל האנושית הינה חלק מרכזי בגופנו שמשמש אותנו לתנועה ממקום למקום. איבר מורכב זה מכיל מערכת סבוכה של עצבים, עצמות, כלי דם, גידים ושרירים.
כפות רגלינו הינן מבנה מתוחכם ומורכב שמטרתו הינה לאפשר לנו תנועה רבגונית על משטחים שונים. מאמר קצר על מבנה כף הרגל.
דלקת בכף הרגל הינה מצב מעיק שעדיף להימנע ממנו מראש מאשר להגיע לשלב אשר בו יש לפתוח בסדרת טיפולים. ממה היא נוצרת וכיצד ניתן להימנע ממנה?
ישנם מספר גורמים ידועים ושכיחים לכאבי רגליים. בפניכם רשימה קצרה של אותם גורמים יחד עם אפשרויות טיפול והימנעות ראשונית.
מנקעים חוזרים ועד דלקת במפרקים של אצבעות כף הרגל - אפשרויות שונות לטיפול בכאבים בכף הרגל בסיקור המיוחד שלפניכם.
בחירת נעליים לתינוק שעומד לעשות את צעדיו הראשונים היא לא בחירה פשוטה כל כך, ויש כמה משתנים חשובים שכדאי לקחת בחשבון. זאת משום שכף הרגל שלו עדיין ממשיכה להתפתח, ואם תרצו להבטיח התפתחות תקינה, רצוי שתדעו לקראת מה אתם הולכים.
רבים באוכלוסייה זקוקים למדרסים לכף רגלם מסיבות שונות, בין היתר חיילים ביחידות קרביות, ספורטאים, ילדים, חולי סוכרת ועוד. יש להתאים את המדרסים באופן מדויק לכף הרגל של המטופל, ולהם תפקיד חשוב בפיזור יעיל של הלחצים המופעלים על כף הרגל, לשיפור ביציבה ובתנועה ולהפחתת כאבים.
על הנתונים שחשוב לבדוק על אבקת החלבון בה בוחרים, התייעצות עם אורתופד מומחה בנושא ותכנון נכון של שגרת האימונים שלכם - זאת ועוד בסיקור מיוחד זה.
פגיעות ופציעות בכף הרגל הן שכיחות בכלל ובקרב ספורטאים בפרט. הן נגרמות לא רק בשל מאמץ יתר אלא מהעובדה כי הן אלה שנושאות את משקל הגוף. לדוגמה: פציעות וכאבים במפרקי אצבעות הרגליים, נקע בקרסול, שברי הליכה, שפשופים קשים, התקלפות עור, שלפוחיות שמתפוצצות ועוד.
ציוד רפואי הוא יקר. לאחר שהשקעתם מחשבה רבה והחלטתם לקנות ציוד רפואי איפה תקנו? הנה מאמר שעשוי לשפוך לכם קצת פרטים.
מאמר אשר מדבר על דחיפות הטיפול בבעיות בכפות הרגליים בכלל ובבליטה בעצם כפות הרגליים בפרט. אם גם אתם חשים כאבים בכפות הרגליים או שאתם מרגישים כי אתם מוותרים על הליכה טובה רק בשל כאב או אי נוחות, הגעתם בדיוק למקום הנכון.
טיפול רפלקסולוגיה הוא שיטת טיפול ואבחון שמתבצעת דרך כף הרגל ובה משתקפים בכפות הרגליים כלל מערכות הגוף. הטיפול נעשה ע"י עיסוי ולחיצות בחוזקות משתנות.
בעיות בכף הרגל הן נפוצות ורבים סובלים מהם, עד כדי הגבלה בתפקוד היום יומי. ישנן בעיות בכף הרגל כל כך עזים שמחייבות פתרון מידי לשם תפקוד תקין. במאמר הבא ננסה לפרט עבורכם את סך הבעיות בכף הרגל ונציג את הפתרון האולטימטיבי לשיפור המצב הבריאותי.
כף רגל סוכרתית עלולה לפגוע באיכות החיים של החולים ולהשפיע על חיי החברה ועל הפרנסה שלהם - הנה כמה טיפים חשובים בנושא.
כאבים בכפות הרגליים הם תופעה נפוצה שיכולה להשפיע על כל קבוצות הגיל, ולהתרחש בכול אזור כף הרגל, כולל בהונות, סוליית כף הרגל, העקב והקרסול. להלן מספר טיפים לטיפולים טבעיים להקלת הכאבים בכף הרגל.
שחיה היא פעילות פיזית נהדרת לאנשים מבוגרים או לאנשים עם פציעות, אשר לא יכולים להתאמן בגלל חולשת השרירים והמפרקים שלהם - מהם היתרונות הבולטים של השהייה במים?
פילאטיס היא שיטת טיפול בתנועה אשר פותחה מתוך תפיסה של הגוף והנפש כמערכות משולבות המשפיעות זו על זו. על ידי סט של תנועות ותרגילים המוכוונות לחיזוק השרירים והשלד ולשיקום הגוף, יהיה באפשרותך לעצב ולחזק את גופך ולמנוע מחלות וכאבים כרוניים רבים שעשויים להופיע בו בהמשך.
הרמות רגליים בשכיבה, כיפוף ברך על מדרגה, מתיחה אחורית של מיתרי הברך, ירידה לשפיפה בעזרת קיר (Wall Squat), ירידות ידיים עם כיסא - ריכזנו עבורכם מספר תרגילים לחיזוק הברכיים שכל אחד ואחת יכולים לעשות!
כאבי גדילה הם תסמונת שפירה בלתי מסוכנת, המתרחשת בקרב ילדים בגילאי 3-12 ונפוצה בשיעור של עד 35% בקרב שני המינים. ישנם מספר סימנים אופייניים לכאבי גדילה. בפניכם רשימה קצרה של אותם הסימנים האופייניים לכאבי גדילה, איך מאבחנים את התסמונת ומהם הדרכים להקהל על הכאב.
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין