טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

כף רגל

כפות הרגליים הן החלק התחתון ביותר בגופנו. הוא משמש להליכה, ריצה, טיפוס, שחייה ופעולות אחרות אשר דורשות מאיתנו תנועה ממקום למקום (אפילו נהיגה). מכיוון שמדובר באיבר שזוכה לשימוש תכוף ביותר תחת עומסים אדירים, אפילו בעמידה, ישנן בעיות רבות ושונות אשר מתפתחות באיבר זה עקב פציעות ועקב גורמים אחרים. אחת הסיבות המרכזיות לבעיות אלו הינה המורכבות העצומה של איבר זה והרגישות של החלקים השונים במערכת זו.

כף הרגל
 


מבחינה פנימית כף הרגל מורכבת מעצמות, מפרקים, עצבים, גידים, כלי דם ושרירים. מבחינה חיצונית מתווספים גם עור וציפורניים.
העצמות בכף הרגל הינן שבריריות יחסית עקב גודלן הקטן. מכיוון שכף הרגל נועדה בכדי לאפשר לנו תנועה על מגוון רחב של משטחים היא מכילה כמות גדולה של מפרקים. המרכזיים ביניהם הינם מפרק הקרסול, מפרק הערקום ומפרק העקב. בנוסף לכך קיימים גם מפרקי האצבעות למיניהם.
תחתית כף הרגל מורכבת מארבעה אזורים מרכזיים שהם האצבעות, הכריות, הקשת והעקב; כאמור היא בנויה כך בכדי לאפשר לתנועה רבגונית על משטחים שונים ובכדי להקנות לנו יציבות בזמן התנועה.

חלק גדול מטווחי התנועה המקוריים של כף רגלנו הולך לאיבוד לאחר שנים רבות של שימוש בנעליים אשר מגבילות את תנועתן. יותר מכך, ישנם מומחים רבים שטוענים כי איבוד התנועה הזה הינו אחד הגורמים לבעיות הרבות שצצות כיום בכפות הרגליים.

אורטופד כף רגל


אורטופדים הינם רופאים אשר מתמחים בכל הקשור לחלקי המבנה של הגוף; עצמות, שרירים, גידים ועצבים. במטרה להגיע לרמה גבוהה יותר של ההתמחות הנדרשת, מתמחים האורטופדים בחלקי גוף מסוימים, אחד מהם הינו כף הרגל.
אורטופד כף רגל מכיר לעומק את כל הבעיות הנפוצות ואת דרכי הטיפול בהן, אך המיומנות האמיתית שלו הינה בהתאמת טיפול אינדיווידואלי לכל חולה. בנוסף לכך, מומלץ כי רק אורטופד שמומחה לאזור מסוים יבצע ניתוח במידת הנדרש.

טיפולים בכף הרגל כוללים שימוש בשיטות שמרניות שמבוצעות באמצעות פיזיותרפיה או אביזרים אורטופדיים מיוחדים. ניתוחים הינם לרוב אפשרות הפעולה האחרונה שזוכה לשימוש, זאת במקרים של פציעה רצינית, או לאחר שהטיפולים האחרים כשלו.

ניתוחים כיום אינם מסובכים כמו בעבר ובאמצעות טכנולוגיות חדשניות ניתן לבצע אותם ללא 'פתיחה' משמעותית של האזור, אלא באמצעות החדרה נקודתית של מספר סיבים אופטיים וביצוע הפעולה הניתוחית באמצעותם.

כף הרגל הינה מבנה רגיש ומורכב, במידה ואתם זקוקים לטיפול בבעיה כלשהי פנו עוד היום לאורטופד כף רגל מומחה.
 
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין