טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
 • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
 • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
 • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
 • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
 • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
 • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
 • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

יתרונות הפילאטיס לגוף ולנפש

פילאטיס היא שיטת טיפול בתנועה אשר פותחה מתוך תפיסה של הגוף והנפש כמערכות משולבות המשפיעות זו על זו. על ידי סט של תנועות ותרגילים המוכוונות לחיזוק השרירים והשלד ולשיקום הגוף, יהיה באפשרותך לעצב ולחזק את גופך ולמנוע מחלות וכאבים כרוניים רבים שעשויים להופיע בו בהמשך.
 

תרגול יעיל ועוצמתי לחיזוק שרירי הליבה

סט יעיל של תרגילים שתוכננו בקפידה, אם באופן עצמאי ואם במסגרת קורס פילאטיס מיוחד, יכול לסייע על ידי תרגול עקבי וסדיר בחיזוק מערכות הליבה של גופך. תרגול יחזק את שרירי הבטן, החזה והשרירים התומכים בעמוד השדרה כמו השרירים הבין צלעיים, הטרפז, וזוקפי עמוד השדרה. על ידי מבט הוליסטי של התמורות בין שרירים אלו לבין תנועת הגו, חגורת הכתפיים ומפרקי האגן, ניתן ליצור מבנה גוף מאוזן, חסון ויציב.
 

הנקודה בה הגוף והנפש נפגשים

סדרת התנועות המוקפדות מביאות עמן מודעות גוף גבוהה ויכולת שליטה באופן התנועה שלו באופן שלא ידעת שכלל ניתנת. ישנם כמה מרכיבים מרכזיים בפילאטיס שמאפשרים את המודעות והשליטה הגבוהה הזו בגופך:

התמקדות על יציבה - יציבה נכונה ובריאה עומדת במרכזה של תורת הפילאטיס. על ידי תרגילים המאמנים אותנו לייצב את עמוד השדרה והאגן בצורה הבריאה ביותר, אנו לומדים כיצד למצב את עצמנו בכל תנוחה באופן שישמר ויחזק אותם בצורה אופטימלית.

ריכוז בתנועה - הדגש בפילאטיס הוא על הדיוק בתנועה ועל רמת השליטה בה. ככל שנקפיד יותר על תנועה מדויקת ואיכותית, כך יתאפשר לנו להיות מודעים יותר לאופן בו אנו נעים ולשמור על תנועה בריאה ונכונה בכל רגעי החיים.

הקפדה על נשימה בריאה - ככל שנתרגל את הנשימה ונהיה מודעים לה, נבחין כי דפוסי נשימה מסוימים עשויים להגביר מתח ולחץ ואחרים משרים עלינו רוגע ושלווה ומאפשרים לנו לבצע את התנועות באופן יעיל ומיטיב יותר עם הגוף.
 

שיקום מפציעות ופגיעות

התפיסה ההוליסטית של הפילאטיס לוקחת בחשבון את פעולת כל שרירי הגוף בכל תרגיל. משמעות הדבר היא שאף שריר אינו מחוזק ומפותח על חשבון שרירים אחרים כפי שעשוי לקרות בשיטות אימון מסורתיות רבות. חוסר איזון זה בחוזק השרירים השונים עשוי לגרום עם הזמן לכאבים כרוניים ומעלה את הסיכוי לפציעות ופגיעות שונות:
 • פגיעות וכאבים לאורך העצב הסכיאטי
 • פריצות ובלטי דיסק בצוואר ובחוליות הגב התחתון
 • פציעות ודלקות במפרקים ובגידים
 • פגיעות רבות אחרות
תרגול הפילאטיס אינו רק מסייע בשיקום לאחר פציעות אלו, אלא אף עשוי למנוע אותן ולחזק את הגוף כך שגם לאחר נפילה או מאמץ יתר, הסיכוי לפציעה חמורה יפחת משמעותית וההתאוששות תהיה קלה יותר.
 

חיזוק רצפת האגן

לקראת הלידה, חשוב מאוד לתרגל היטב את שרירי רצפת האגן. מערך זה של שרירים עשוי, כשהוא מחוזק ובשליטה גבוהה יותר, להקל משמעותית על תהליך הלידה ולמנוע סיכונים רבים. חיזוק שרירים אלו יפחית גם את הסיכויים לבריחת שתן אשר נפוצה מאוד לאחר לידה בקרב נשים רבות.

כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין