טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

פגיעות ופציעות בכף הרגל

פגיעות ופציעות בכף הרגל


פגיעות ופציעות בכף הרגל הן שכיחות בכלל ובקרב ספורטאים בפרט. הן נגרמות לא רק בשל מאמץ יתר אלא מהעובדה כי הן אלה שנושאות את משקל הגוף. לדוגמה: פציעות וכאבים במפרקי אצבעות הרגליים, נקע בקרסול, שברי הליכה, שפשופים קשים, התקלפות עור, שלפוחיות שמתפוצצות ועוד. יש פגיעות הנובעות מדריכה לא שווה של כפות הרגליים ומהעמסת משקל יתר על אחת מהן.
 
נקעים ושברים עלולים לנבוע מנחיתה על חפץ חד או אל תוך מהמורה, הגורמים לסיבוב בקרסול, למתיחה ואף לקרע של הרקמות הרכות.הליכה ברגליים יחפות חושפת את ההולך לסיכונים שונים,כגון היתקלות בזכוכית או בחפץ חד אחר.
 
אחת הפגיעות מוכרת בשם דורבן. הוא מפתח כתוצאה של מתח הנגרם מהארכה של אצבעות או מהשטחתה של הקשת האורכית. עם זאת היא עלולה להתפתח גם כתוצאה מהשמנת יתר, מעמידה ממושכת, מכפיפה מופחתת של מפרק הקרסול ועוד.
 

כפות רגליים מועדות לפגיעה בכלל ולפציעה בפרט


כף הרגל מועדת לפורענות לא רק כתוצאה מאי זהירות. היא עלולה לכאוב גם בשל דריכה לא יציבה, קל וחומר כתוצאה מהיתקלות ומנפילה. אזורים בכף הרגל בכלל וכל אחת מאצבעותיה בפרט עלולים להיכוות כתוצאה משפיכת מים רותחים, להיחתך או "לקבל" שפשוף.
 
לכל אחת מהפציעות יש מענה טיפולי ייעודי המחייב קבלת ייעוץ וטיפול על ידי רופא מומחה בתחום. במקרים של פצעים בכלל ופצעים קשיי ריפוי בפרט בכף הרגל, כמו גם באיברים אחרים בגוף, ניתן להסתייע במגוון מוצרים ביו רפואיים המכילים חומרים שמסייעים לגוף להתמודד עם הזיהום, לספוג הפרשות ולאזן את סביבת הפצע.
 
מוצרים המסייעים בריפוי פצעים קשים הם: תכשיר לשטיפה ולחיטוי פצעים, חבישה מתקדמת הסופחת הפרשות מזוהמות, חבישת הידור פולימר דבירה המיועדות לפצעים שמפרישים כמות בינונית וגבוהה, תחבושת ייחודית המיועדת לטיפול בחתכים, שפשופים וכוויות, הידרוג'ל בשילוב אצות, חבישת יוני כסף ופחם המסייעת, בין השאר, לנטרול ריחות רעים של הפצע הפתוח והמזהם.
 
קשה להפריז בחשיבות תקינותה ושלמותה של כפות הרגליים, אשר תלותנו בהן ידועה ומובנת. פגיעות בהן ופצעים מקשים מאוד על ההליכה ולא אחת משביתים את מי שנפגעים בכפות רגליהם כליל. כאשר הפגיעה היא בחלק התחתון של כף הרגל, זה שבא במגע עם משטח הדריכה וההליכה, ברור שכל דריכה עלולה לעכב את ההגלדה של הפצע ובתוך כך את השיבה אל שגרת החיים, אשר הליכה היא חלק בלתי נפרד ממנה.
 
בשורה התחתונה: נקיטת אמצעי זהירות מהווה חלק חשוב בצמצום הסיכון לפגיעה ולפציעה בכלל ובכפות הרגליים בפרט. מי שרגישים במיוחד מכל סיבה שהיא נדרשים להקפיד על אחת כמה וכמה. הספורטאים, מעצם עיסוקם בספורט מהווים קבוצת סיכון להיפגע ולהיפצע, ויותר מכולם- הרצים והקופצים. האימון היומיומי שלהם מחייב מודעות רבה לביצוע מושכל ונכון של כל תנועה שלהם. אין ספק כי מניעת פגיעות ופציעות בכף הרגל עדיפה על כל אמצעי ריפוי שהוא.
 
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין