טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

דלקת בכף הרגל

כאבים בכפות הרגליים נובעים ממגוון גורמים שונים. ההתמודדות עם כאבים אלו קשורה באופן הדוק עם אבחון וזיהוי נכון של הבעיה. פעמים רבות מידי אנו פוטרים כאב חלש אך מתמשך, כדבר בר-חלוף שלא יחריף בהמשך. הבעיה היא שרק בשלב מאוחר יותר כשהכאבים מחריפים אנו מבינים כי יש לפנות לטיפול מתאים. דלקות בכפות הרגליים עלולות להוביל לכאבים כרוניים אשר דורשים תהליך טיפול ארוך, תקופת החלמה ארוכה יותר וגם נטרול מסוים מפעילויות שונות.

דלקת בכף הרגל
 


דלקת  בכף הרגל יכולה להתפתח מגורמים שונים. אחד הגורמים לדלקות הוא דווקא תגובת ריפוי של הגוף. מדובר בגורם מעניין מכיוון שנהוג לתפוש דלקת בתור גורם חיצוני שפוגע בגופנו ומתפשט, אך דלקת הינה חלק מתגובת הריפוי של הגוף בהתמודדות שלו עם בעיות שונות. דלקת מסוג זה מתפתחת לרוב לאחר פציעה שמתרחשת באחד מחלקיה של כף הרגל. דוגמא נפוצה היא הדלקת שמתפתחת לאחר נקע בקרסול. לאחר הפגיעה מוזרם דם רב לאזור הקרסול לצורך ריפוי ולצורך הגבלת התנועה בכדי למנוע החרפה. הנפיחות הזו מתגלגלת לרקמת צלקת שנוצרת באזור הפגיעה. לאחר תקופת זמן מסוימת הנפיחות אמורה לרדת ורקמת הצלקת אמורה להיעלם, אך פעמים רבות הללו נשארים ומובילים להגבלה בתנועה ולכאבים – בעצם לדלקת.

בכדי להימנע מהתפתחות דלקתית כרונית יש לפעול באופן מיידי לפי חומרת הפגיעה. במידה ומדובר בנקע קשה ביותר שכולל שבר, יש להתפנות מייד לטיפול מתאים. במידה ומדובר בנקעים חריפים פחות ניתן ישר לאחר הפגיעה לטפל באמצעות קרח והגבהת האזור הפגוע, זאת להפחתת הנפיחות. בנוסף לכך יש להמעיט בתנועה ומומלץ אף לחבוש את האזור בתחבושת אלסטית.

דלקות אחרות עלולות להתפתח עקב הליכה/עמידה ממושכת בהנעלה שאינה מתאימה לכף הרגל, או לפעילות מסוג זה, דוגמת נעלי עקב. בכדי להימנע מדלקת מסוגים אלו יש להקפיד על הנעלה נכונה ועל מקבצי מנוחה.


אורטופד כף רגל
 


במידה ורואים שאין מזור והדלקת רק מחריפה ומכאיבה, ניתן לפנות למומחה רפואי לאזור שהוא אורטופד אשר מתמחה בכף הרגל.
כשדלקות מתפתחות והופכות למורכבות יותר, השיטות השמרניות לא עובדות כבר בשילוב הרגיל שלהן. אורטופד כף רגל מכיר את חלקיה השונים של כף הרגיל לפרטי פרטים וניסיונו בשילוב הידע הנרחב שהוא מחזיק מאפשרים לו להמליץ על הטיפול המתאים ביותר לבעיה.

דלקת בכף הרגל מתקשרת לרוב לכאבים כרוניים עמומים שלאחר-מכן מתגברים. יש לכם חשד להתפתחות דלקת בכף הרגל? פנו עוד היום לאורטופד המתמחה בכפות רגליים.
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין