טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

בחירת נעליים ראשונות לפעוט

אתם בטוחים שהוא ממש עוד רגע יתחיל לצעוד, המצלמה מוכנה לתעד את הרגע ובינתיים אתם רוצים להיות מוכנים גם עם זוג נעליים נוחות ויפות. אלא שבחירת נעליים לתינוק שעומד לעשות את צעדיו הראשונים היא לא בחירה פשוטה כל כך, ויש כמה משתנים חשובים שכדאי לקחת בחשבון. זאת משום שכף הרגל שלו עדיין ממשיכה להתפתח, ואם תרצו להבטיח התפתחות תקינה, רצוי שתדעו לקראת מה אתם הולכים.

 

רגע לפני...

סביר להניח שבגיל חצי שנה לערך יתחיל הילד לזחול ברחבי הבית ולהיעלם לכם ברגע אחד של היסח הדעת, תוך שהוא חוקר כל פינה ופינה. סביר עוד להניח שאתם רוצים לגונן על רגליו העדינות מפני לכלוך וחפצים שעשויים להוביל לשריטות ולחבלות. אתם יכולים לעשות זאת, אבל רצוי לוודא שהגרביים לא לוחצות, ונעלי טרום ההליכה צריכות להיות רכות וגמישות מאוד. לחץ על הרגל יפגע בהתפתחות הרגל, והילד בוודאי לא יידע לומר לכם שהוא סובל, שלא נוח לו או שהגרב פשוט לוחצת. אם הבית נקי ונטול מכשולים, רצוי שתתנו לו להסתובב יחף לחלוטין.

 

הצעד הראשון

לאחר שימצה את הזחילה על הקרקע יצליח הפעוט לקום על רגליו וגם לרשום כמה צעדים ראשונים. בשלב הזה אפשר ואף רצוי לאפשר לו לצעוד יחף, אבל אין ספק שהפתרון הזה לא מאוד יעיל אם אתם יוצאים לסיבוב בפארק או לכל מקום שבו קיים חשש מפני חתכים או שריטות. אם כן, נעלי צעד ראשון צריכות להיות רכות ועשויות בד נושם (כותנה היא אפשרות מצוינת), עם גומי שימנע החלקה ועם גמישות רבה. תוכלו לדעת האם הנעל גמישה באמצעות בדיקה אחת פשוטה – קפלו אותה ובדקו האם היא אכן מתקפלת לשניים. אגב, אם אתם משתוקקים לראות את הנסיכה על עקב רצוי שתדחו את החלום עוד קצת, עד לגיל מאוחר יותר, וכן הקפידו על נעליים קלות משקל, שלא יכבידו על הילד (או הילדה).

 

המשיכו לעקוב

קניית הנעליים חייבת להתבצע בנוכחות הילד, כדי שתוכלו למדוד אותן ולוודא שהן לא לוחצות ובעיקר – שהן נוחות. עם זאת, הקפידו להמשיך ולבדוק מפעם לפעם את מידת הנוחות ואת הלחץ על הרגל. זאת משום שהתינוק שלכם ממשיך לגדול ולצמוח, וגם רגליו גדלות באופן טבעי לחלוטין. אם נדמה לכם שהנעליים קטנות או שהוא מתקשה לצעוד בהן, אל תהססו, ומהרו להחליף אותן בדגם חדש, גדול יותר ובעיקר, הרבה יותר נוח.
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין