טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

דרכי טיפול בכאב

אנשים רבים בימנו סובלים מכאבים בכף הרגל, היות והם מתאמצים יתר על המידה או בשל מגוון בעיות שונות.
הכאבים עשויים להופיע בכל מיני מקומות בכף הרגל עם מהאצבעות, או בגיד אכילס וכן ברצועות ובקרסול.

לרוב, כאבים בכף הרגל, גורמים לצליעה ולכן חשוב כי יטופלו בהקדם - ישנם מגוון טיפולים בכאבים בכף הרגל, אם באמצעות משחות ותרופות, או אם באמצעות טיפולים אלטרנטיביים, פיזיותרפיה ומכשירים שונים שעליהם נדבר בהמשך. רוב הכאבים בכף הרגל, נגרמים עקב פציעה, נעילה של נעל שאינה מתאימה. דלקות בגידים, דלקות פרקים ומחלות כרוניות כגון סכרת, מחמירים את הכאבים.

פגיעה בגידים של כף הרגל, הינה פגיעה כואבת והכאבים בה ממושכים. יש לטפל מיד ולא לדחות את הפגישה עם הרופא להתחלת הטיפול. ספורטאים רבים למשל, סובלים מכאבים בגידים ובכף הרגל בכלל, בגלל פציעה בזמן המשחקים בהם הם משתתפים - קשה לנהל אורח חיים תקין עים כאבים בכף הרגל ולכן יש לפנות לטפל עם התחלתם של הכאבים.

נקעים חוזרים - סיבה לכאבים ממושכים בכף הרגל
אחת הסיבות לכאבים נשנים בכף הרגל שנמשכים להרבה זמן, הם נקעים חוזרים בכף הרגל. במידה וישנם מקרים חוזרים של נקע, יש לפנות לבירור אצל רופא אורתופד. יש לגרום לכף הרגל לנוח כמה שיותר זמן, כך שמנוחה מוחלטת היא זו שתאפשר לדלקת להתפזר ולעבור. יש לפנות מחד לרופא בעת הכאב, שכן, הכאבים יחמירו וכן הטיפול יתארך יותר. גם דורבן הוא חלק של כאבי כף הרגל בקרב רבים. שינם אנשים רבים שבמהלך חייהם סובלים מדורבן בכף הרגל, מה שמקשה עליהם לנהל אורח חיים תקין והם סובלים. גם בעיות במבנה הרגל כגון פלטפוס, עשוי לגרום לכאבים חזקים בכף הרגל, כך שייתכן כי אנשים אלה, יצטרכו לרכוש מדרסים מיוחדים שהרופא יורה להם לרכוש בחנויות המיוחדות לציוד אורתופדי.


דלקת במפרקים של אצבעות כף הרגל
אחת הסיבות השכיחות יותר לכאבים בכף הרגל, היא דלקת במפרקים הקטנים בין האצבעות. לרוב, צילום יראה את התמונה הברורה, אך ישנם דרכים שונות ומודרניות יותר, של טיפול שאינו פולשני או כואב, כגון טיפול בכאב באמצעו גלי הלם. מכונים רבים בארץ משתמשים בשיטה זו, גם עבור כאבים בחלקים שונים של הגוף, כגון ברכיים, כתפיים ועוד.

טיפול בכף הרגל באמצעות גלי הלם
גלי הלם אקוסטיים, הינה שיטת טיפול חדישה יחסית שגורמת להשפעה טובה על כף הרגל ושאר אזורים פגועים בגוף. לרוב, הטיפול מיועד למי שנפגע מהסתיידות גידים ודלקות אחרות בהם. גל טיפול, נמשך 20 דקות, אם בישיבה א אם בשכיבה, הכל תלוי באזור הכאב. טיפול בגלי הלם, מגביר את זרימת הדם באמצעות הרחבת כלי הדם וייצור של כלי דם חדשים - טיפול בגלי הלם מתבצע לרוב ע"י טכנאים מוסמכים במרכזים רפואיים ובמכוני פיזיותרפיה שונים, כאשר במהלך הטיפול גלי ההלם מרעידים את אזור ההסתיידות וממוססים את הסידן שגרם לדלקת.
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין