טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

גורמים לכאבי רגליים

כאבים ברגליים יכולים לפגום קשות באיכות החיים שלנו. מלבד כאבים מתמידים, הם מונעים מאיתנו לנוע ממקום למקום באופן אפקטיבי. כאב ברגליים עלול פשוט לנטרל אותנו מפעילות לתקופות קצרות, או ארוכות יותר של זמן. הסוד להתמודדות אפקטיבית ויעילה מול כאבים בכפות הרגליים הינו מניעה ראשונית באמצעות מוצרי הנעלה מתאימים ונהלי בטיחות, זיהוי מדויק במקרה של פציעה או בעיה, טיפול ישיר וממוקד לאחר מכן והתמודדות מותאמת יותר לפעם הבאה.

כאבי רגליים – פציעות

הרגליים שלנו חשופות מאוד לפציעות, זאת מכיוון שהן מתנהלות תחת עומסים רבים ומגוונים על סוגי שטחים שונים. כפות הרגליים חשופות במיוחד לפציעות, זאת עקב השבריריות היחסית של המבנה שלהן והמורכבות שלו.

הפציעה הנפוצה ביותר הינה ללא-ספק נקיעת הקרסול. מפרק חשוב זה אחראי לשני תפקידים מנוגדים – גמישות תנועה וייצוב. שני תפקידים אלו מביאים לכך שפעמים רבות הגמישות היתרה מובילה לנקעים בדרגות חומרה שונות. לאחר שזוהתה דרגת החומרה, מומלץ להשתמש בטכניקת RICE בכדי לטפל בפציעה. בהמשך יש לתת דגש ולהיזהר מהישנות הפציעה בדמות נקעים חוזרים שמחלישים אף יותר את הקרסול ופוגעים ביציבותו. לצורך הימנעות יש להשתמש בהנעלה מתאימה שיושבת באופן הדוק על כף הרגל, במיוחד בפעילויות ספורטיביות או טיולי שטח.

פציעה נפוצה נוספת אך חמורה פחות, היא פגיעה של אצבע הזרת באופן ישיר ברהיט או קיר בבית. האצבע הזו רגישה ביותר ועלולה להישבר בקלות. פגיעה כזו מתרחשת לרוב כאשר אנו מתהלכים בביתנו כשהאורות חשוכים מבלי לשים לב לדרכנו. לא נהוג לגבס גם במקרה של שבר, אך במקרים של פציעה קשה יותר, נדרשת התערבות ניתוחית.

כאבים בכף הרגל – בעיות מבנה

כל אחד מאיתנו נולד עם כף רגל שונה במקצת מהשני. כל אחד עם היתרונות והחסרונות של מבנה כף הרגל שלו/ה. עם זאת, למרות השוני בין כפות הרגליים קיימות שתי בעיות שכיחות ביותר שעלולות להתפתח אצל רבים.

הבעיה הראשונה היא הלוקס-ולגוס. מדובר בנפיחות במפרק הבוהן עקב סטייה שלה כלפי האצבעות האחרות. הבעיה יכולה להחמיר במידה ולא מטפלים בה באמצעים נכונים ולהגיע אף למצב של התערבות חיצונית. בכדי להימנע ממנה יש ללכת עם נעליים בעלי קופסת אצבעות רחבה מספיק בכדי להכיל את הבליטה ללא גירוי מתמשך שגורם לדלקת.

הבעיה השנייה שנציג הינה דורבן ברגל. כמו בהלוקס-ולגוס גם בעיה זו הינה מבנית. מדובר בהתפתחותו של זיז גרמי פנימי שלוחץ על כרית העקב. במקרה זה אבחון ומניעה חשובים במיוחד כיוון שהבעיה עלולה לנטרל את יכולת התנועה שלנו בדרגות החריפות יותר. נעליים מתאימות וטכניקה נכונה בעת אימון יסייעו לנו להתמודד ואף להימנע מבעיה זו.
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין