טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

מבנה כף הרגל

כפות רגלינו הינן מבנה מתוחכם ומורכב שמטרתו הינה לאפשר לנו תנועה רבגונית על משטחים שונים. מאמר קצר על מבנה כף הרגל.
מצד אחד מדובר באיבר בגופנו אשר נושא עליו באופן כמעט מתמיד את המשקל של כל גופנו. מצד שני, למרות שבעקבות תפקיד זה מצופה כי יהיה מדובר במבנה חזק ומאסיבי, מדובר במבנה שברירי יחסית בעל גמישות, יכולת תנועה מורכבת ומפרקים רבים. זאת מכיוון שמלבד תמיכה במשקל גופנו, כפות הרגליים מאפשרות לנו לנוע ממקום למקום על-גבי משטחים שונים. כף הרגל פועלת אמנם כיחידה אחת, אך קיימת חלוקה מסוימת שלה לצרכים דידקטיים אשר נציג בפניכם.

כף רגל
 


חלקה האחורי של כף הרגל – אזור זה מוכר לכולנו כאזור העקב. לפי הרפלקסולוגיה מדובר באזור אשר אחראי ליציבותו של האדם. אזור זה מורכב בחלקו התחתון ממעין 'כרית' אשר נועדה לתפקד כבולמת זעזועים טבעית. פציעה או פגיעה באזור זה של כף הרגל הינן בעייתיות ופעמים רבות מובילות לבעיות קשות בהליכה.

חלקה האמצעי של כף הרגל – מדובר באזור אשר נועד לגשר בין חלקה האחורי של כף הרגל לחלקה הקדמי. בהתאם לכך, אזור זה הינו בעצם משטח גמיש בעל שרירים וגידים רבים שאמנם לכל אחד מהם יכולת תנועה מוגבלת, אך יחדיו הן מאפשרות תנועה גמישה ומתוחכמת. אנשים אשר סובלים מפלטפוס או מקשת גבוהה מידי, עלולים לסבול פעמים רבות מחוסר יציבות בהליכה ומכאבים עקב הפיכתו של המבנה ליעיל פחות בתפקידו.

חלקה הקדמי של כף הרגל – מדובר כאן בבהונות כף הרגל. חמש בהונות אלו מורכבות ממספר עצמות ומפרקים אשר מחברים ביניהן. למרות שמתייחסים לעיתים לחלק זה כמעין שריד מתקופה מוקדמת יותר בהן בני האדם השתמשו בכפות הרגליים למטלות אחרות, גם בימינו חלק זה משפיע מאוד על תנועה נכונה.


אורטופד כף רגל


תפקידה של כף הרגל מכיל ניגודים בסיסיים בכך שהוא צריך מחד לתמוך במשקל הרב של גופנו ומצד שני לאפשר לנו תנועה מגוונת. ניגודים אלו מתגלמים פעמים רבות בפציעות שונות ובהתפתחותן של פגיעות פנימיות.

טיפול בבעיות בכף הרגל חייב להיעשות בידי אדם המתמחה במבנה כולו ובהשפעתם של כל חלקיו אחד על השני.
אורטופד כף רגל הינו רופא מומחה לתחום האורטופדיה אשר בנוסף לכך מתמחה גם בכף הרגל לחלקיה השונים.

אורטופד כף רגל יכול לטפל בבעיות שונות באמצעים אורטופדיים שמרניים דוגמת התקנים מיוחדים אשר נועדו לרפא או למנוע בעיות מסוימות ובאמצעות התערבות חיצונית כדוגמת ניתוחים נקודתיים או כלליים.
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין