טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

בליטה בעצם בכפות הרגליים וכיצד מדרסים מסייעים לפתרון הבעיה

כפות הרגליים שלנו הן המאפשרות לנו ללכת נושאות אותנו ממקום למקום. על מנת לוודא כי כפות הרגליים שלנו מרגישות בטוח, נעים ומטופלות כראוי, יש להעניק להן את כל העזרה הדרושה. לעיתים, עזרה זו תהייה נעילת מדרסים ולעיתים היא תדרוש טיפול מקיף יותר. בכתבה הבאה, נדבר מעט על דחיפות הטיפול בכל בעיות כפות הרגליים בכלל ובבליטה בעצם כפות הרגליים בפרט. אם גם אתם חשים כאבים בכפות הרגליים או שאתם מרגישים כי אתם מוותרים על הליכה טובה ומסייעת לבריאות רק בשל כאב או אי נוחות, הגעתם בדיוק למקום הנכון.

כאבים בכפות הרגליים – מה עושים?


כפות הרגליים שלנו זוכות לבעיות רבות, בין אם הקפדנו לטפל ולדאוג להן לאורך כל החיים ורכשנו מדרסים איכותיים המותאמים לכף הרגל שלנו לבין אם לא. הסיבה לכך ברורה והיא העובדה שהרגליים נושאות את משקל גופנו 24 שעות ביממה לצד כמובן נטיות תורשתיות כאלו ואחרות או אירועים שאינם בשליטתנו כגון תאונת עבודה וכדומה. אין ספק כי איכות החיים של משתמשי המדרסים גבוהה יותר אך בהחלט תמיד צריך להקפיד ולדאוג לכפות הרגליים. ברגע הראשון בו מתעוררת בעיה בכף הרגל וחשים כאבים ואי נוחות, מומלץ לפנות לאבחון מדויק ולא להזניח זאת.

בוהן קלובה


תופעת הבוהן הקלובה ידועה כשכיחה בקרב המבוגרים מבינינו אך היא בהחלט יכולה להופיע אצל הצעירים. הסיבות להופעת הבוהן הקלובה בקרב המין הנשי קשורה לנעילת נעלי העקב לאורך השנים וכמובן בעקבות נטייה תורשתית. כאשר יש בוהן קלובה, קיימת סטייה של עצם המסרק הראשונה אל עבר כיוון מרכז גופנו ונוצרת בליטה בבסיס הבוהן (לה קוראים בוניון). בליטה זו עלולה לדחוף את יתר האצבעות ולגרום לכך שהאצבע (האצבע השנייה והצמודה לבוהן) תעלה על הבוהן. טיפול בבוהן קלובה יכול להיעשות על ידי נעילת נעליים רחבות יותר ולא תמיד יורגש כאב וכמובן נעילת מדרסים אשר ישפרו את רמת החיים ויקלו על הכאבים. במידה והכאבים אינם חולפים וגם אסתטית נרצה לטפל בבוהן, ישנה אפשרות לעבור ניתוח. הניתוח יכלול תיקון של העיוות ויקבעו את העצמות בעזרת ברגים ומסמרים.
לסיכום, כבר ברגע הראשון בו אתם חשים כאבים בכפות הרגליים או שהבחנתם כי הופיעה בליטה בכף הרגל, פנו מיד אל רופא מומחה ודאגו לטפל בנושא במהירות האפשרית. זכרו, מדרסים הם כנראה הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות עבור אותן כפות הרגליים אשר בלעדיהן סביר ולא הייתם מגיעים לשום מקום ולכן נעילתם מומלצת.

כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין