טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

הערכת נכות אורטופדית לנפגעי תאונות

תאונות עלולות להוביל לנזקים גופניים ברמה משתנה. במקרים חריפים יותר, הן עלולות אף להוביל למידה מסוימת של נכות. אדם שסובל מנכות כלשהי מוגדר ככזה שמוגבל במידה מסוימת מביצוע פעולות כלשהן.

תאונות מתרחשות במגוון של סיטואציות, חלקן בדרכים, חלקן בעבודה וחלקן אפילו במרחב הבית. אחד הדברים שקובעים את  זהות הגוף ממנו ניתן לתבוע פיצויים הוא הסיטואציה אשר בה התרחשה התאונה. אדם שלדוגמא נפגע במהלך ביצוע עבודתו, יכול לתבוע את הביטוח של מקום העבודה ובתוספת לכך, גם לתבוע אחוזי נכות מהביטוח הלאומי.
 

הערכת נכות אורטופדית

הערכת רמת נכות מתבצעת בדרך-כלל לאחר שעוברת תקופת זמן מסוימת לאחר התאונה. זאת מכיוון שלאחר התאונה עדיין לא ברורה מידת הפגיעה הרפואית שממנה סובל האדם. ישנן אינספור דוגמאות של אנשים שהנזק האמיתי שנגרם להם מתאונה מסוימת התגלה רק בשלב מאוחר יותר.  דוגמא ידועה היא של תופעת ה-'whiplash'אחרי בלימה חזקה של הרכב הראש נזרק קדימה בעוצמה רבה וחוזר במהירות לאחור. הלחץ שמופעל על הצוואר בתאונה מסוג כזה הוא עצום והאדם נוטה לסבול לאורך זמן מכאבים שעלולים אף להוביל לפגיעה בתפקוד לאורך זמן.

הערכה מדויקת של נכות נדחית פעמים רבות גם מכיוון שהיא תוכל להיקבע רק לאחר שיערך טיפול מסוים. לכל טיפול רפואי בין אם הוא חד-פעמי ובין אם הוא תהליכי יש סיכוי מסוים של חוסר הצלחה ולעיתים אין ברירה אלא להמתין תקופת זמן ארוכה בכדי להכריז על אדם מסוים כעל בעל-נכות.
 

הערכת תאונות בידי מומחה אורטופדי

בכדי לקבוע את רמת הנכות ממנה סובל האדם, בית המשפט ממנה מומחים רפואיים שיעריכו את המקרה. כשפונים להערכה שכזו חשוב לפנות לאנשים המקצועיים ביותר בתחום, אבל לא פחות חשוב: לאנשים המוכרים ע"י המערכת המשפטית כפוסקי-נכות מנוסים ואמינים. נכות יכולה להתבטא במגוון של תחומים ביניהם קיים גם התחום האורטופדי.

עלות ההעסקה של המומחה הרפואי מוטלת על פתח דלתה של חברת הביטוח ולכן, חברות אלו מעוניינות להפעיל מומחים בכירים המעורים בתחום וכבר מחזיקים בניסיון בהענקת הערכה רפואית למטרות משפטיות. גם הנפגעים פונים לעיתים לעזרתם של מומחים בכדי שיעריכו את מידת הפגיעה שלהם טרם המשפט ויוכלו לספק להם הערכה מסוימת בנוגע לרמת אחוזי הנכות שיש בידיהם לתבוע.

ד"ר אילן כהן הינו רופא אורטופד מנוסה ביותר בתחום הערכת-נכות אורתופדית ועריכת חוות-דעת משפטיות לפסיקת-נכות. הוא מרבה לשמש כפוסק בכיר בהכרעת נכות מטעם בתי-המשפט אך גם יועץ ועורך חוות-דעת עבור נפגעים פרטיים ובאי-כוחם. ד"ר כהן מחזיק ביותר מ-15 שנות ניסיון בהענקת הערכות מומחה לבתי משפט. הוא גם בהצלחה יצג נפגעים רבים בתביעות-נכות מול משרד הבטחון.

הערכת נכות אורטופדית לנפגעי תאונות היא משימה למומחים בפסיקת נכות עם ידע רפואי נרחב ונסיון מוכח בתחום המיוחד הזה, רופאים כמו ד"ר אילן כהן.
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין