טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

כסא גלגלים למדרגות

מסיעי נכים המוסעים בכיסאות גלגלים נתקלים, לעתים, בסיטואציות שונות שעליהן צריכים להתגבר. אחת המורכבות ביותר היא עלייה במדרגות למפלס עליון או ירידה ממנו במבנה שבו אין מעלית או שלא מותקן בו מסלול משופע. גם במקומות חיצוניים ציבוריים ניתן להיתקל בבעיות כאלו למרות שהן נדירות יותר. נכון הוא, שקיים חוק המחייב התקנת נגישות לנכים אבל הוא מדבר  בעיקר, על מקומות ציבוריים ולא פרטיים, ובנוסף, לא תמיד הוא מיושם כהלכה.  לא תמיד יש בכוחו של המסיע להעלות את הכסא או להורידו לבדו בגלל המאמץ הפיזי הכרוך בכך. ניתן להוסיף לכך את הסכנה הכרוכה בהעלאת כסא גלגלים ידנית לאורך מדרגות רבות כדי להבין שמדובר בבעיה רצינית.

פתרון להעלאת נכים במדרגות


פתרון יעיל למקרים כאלו הוא בדמות כסא גלגלים עולה מדרגות / יורד מדרגות. אחד הכיסאות  הוא בעל מנגנון אשר מכופף את הגלגלים האחוריים פנימה וכך הכסא נשען רק על הגלגלים הקדמיים. הירידה במצב כזה נעשית בקלות רבה יותר ובטוחה מאוד. המסיע אינו משתמש בכוח רב ולכן יכול לרדת מדרגות רבות ללא מאמץ מוגבר. כאשר מגיעים למפלס תחתון ישר מחזירים את הגלגלים האחוריים למקומם הטבעי והכיסא חוזר לתפקד  בצורה רגילה. הוא מופעל על ידי אדם אחד ומגיע בשני מצבים -  ידני וממונע המופעל על ידי סוללות. משקלו כ 230 ק"ג ומותאם לנשיאת אנשים במשקל של עד 160 ק"ג. המידות שלו מאפשרות העברת נכים במבנים וחללים סטנדרטיים.

כסא עם מגלשיים בעל מנגוננים מיוחדים


כסא אחר דומה הנועד להורדה במהירות רבה יותר במצבי חירום הינו כסא בו מותקנות מגלשיים מיוחדות וההורדה מתבצעת עליהן. גם כאן קיימים מנגנונים המכופפים את כל יחידות הגלגלים אשר מושבתות בעת הירידה ובמפלס ישר מחזירים אותם לפעולה. גם כאן יש מפעיל אחד המבצע את ההסעה ללא מאמץ רב מדי. גם כסא זה מגיע ידני או עם מנוע המופעל על ידי סוללות. פתרון נוסף הוא כסא גלגלים שיש בו מנגנון מיוחד אשר מסוגל להוריד את הכסא כל מדרגה בנפרד. המסיע יכול לעשות זאת בצורה בטוחה וללא מאמץ ניכר תוך כדי הקפדה על כללי בטיחות והוראות תפעול מתאימות. הכסא בעל כושר תמרון טוב מאוד ומתאים גם למדרגות צרות.

כסא עם מתקן שרשרת ממונע


כסא גלגלים אחר לירידה במדרגות מופעל על ידי מתקן שרשרת ממונע מאחור המתלבש על המדרגות ועולה ויורד עליהם בתפיסה חזקה ויציבה. גם כאן נדרש סיוע קל של  מלווה. מכשירים נוספים הם זחלים מטפסי מדרגות עם סרט נע לכסא גלגלים. הם בעלי מנגנוני בלימה ובטיחות מובנים ומאפשרים נסיעה שקטה ונוחה. כל הכיסאות והמכשירים הללו מגיעים במפרטים שונים הנבדלים אלו מאלו בגודל, בכושר הנשיאה, בשיטת התפעול ובאלמנטים אחרים כולל  המחיר. הם מתקפלים וניתן לשנע אותם במכוניות מאתר אחד למשנהו בקלות. מומלץ לרכוש אותם אצל משווקים בעלי  מוניטין אשר מספקים אחריות ושירותי תיקונים ותחזוקה.

כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין