טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

טיפול בפריצת דיסק צווארי

עמוד השדרה שלנו מורכב חוליות המחוברות זו לזו בדיסקים, ומצב של פריצת דיסק הוא מצב כואב


עמוד השדרה שלנו הוא, כפי שכולכם בוודאי כבר יודעים, הבסיס המשמעותי ביותר והחשוב ביותר של מערכת העצבים בגוף שלנו. המוח שלנו שולח את העצבים הסנסוריים והמוטוריים החוצה ממנו דרך חוט השדרה, וחוט השדרה עצמו עובר בתוך עמוד השדרה.

בכדי לספק את הגמישות והפונקציונאליות הנחוצה לתנועה ולתחושה בכלל הגוף שלנו, עמוד השדרה עצמו בנוי חוליות-חוליות, המחוברות זו לזו בדיסקים בין חולייתיים. החוליות האלה מתחלקות לשבע חוליות צוואריות (C1-7), שתיים עשרה חוליות חזה (T1-12), חמש חוליות מותניות (L1-5), כשלאחר מכן מגיעות עצמות העצה (סקרום) והזנב (קוקסיקס).

אחד המצבים הרפואיים השכיחים והכואבים ביותר שקשורים לפגיעה בעמוד השדרה הוא מצב בו דיסק בין חולייתי נפגע, בדרך כלל כתוצאה ממאמץ מוגזם, ממצב של וויפלאש ("צליפת שוט", נפוץ בתאונות דרכים), או כיפוף מהיר ומאומץ כזה או אחר – סיבי הדיסק הפנימיים פורצים החוצה ויוצרים בלט, שמלווה בכאב רב מאוד ובמוגבלות תנועה. כאשר הדבר קורה בחוליות הצוואריות שלנו – הדבר מלווה בכאב רב מאוד בצורה של התקפים, הפרעות תחושה, קשיחות, וכאבים שמגיעים גם בגולגולת ובאזור הגב כולו. במצב כזה צריך לדעת להתאים טיפול בפריצת דיסק צווארי – וכעת נבין כיצד עושים זאת.

כיצד מטפלים בפריצת דיסק צווארי? על מה חשוב להקפיד בטיפול במצב זה?


·איך מטפלים? טיפול בפריצת דיסק צווארי מבוסס, כמו טיפול בכל פריצת דיסק אחרת, על התאוששות. הגוף שלנו יודע להתאושש בכוחות עצמו ממצב זה, אבל צריך לתת לו את התנאים הנכונים לכך, בדגש על מנוחה ועל פיזיותרפיה. השלבים השונים של הטיפול כוללים שיכוך כאבים אפקטיבי, מנוחה והימנעות מפעילות של אזור הצוואר, ביצוע פיזיותרפיה ומתן עיסויים, ולעתים גם קיבוע של הצוואר לתקופה מסוימת. כשמקפידים על כל השלבים האלה בצורה נכונה, חוליות הצוואר בדרך כלל תתאחינה בפרק זמן של ארבעה עד שמונה שבועות.

·על מה חשוב להקפיד? כשזה נוגע לטיפול בפריצת דיסק צווארי, צריך להקפיד במיוחד על כל מה שנוגע בטיפול זהיר ומקצועי שמאפשר את ההחלמה הנכונה. החוליות הצוואריות בפרט ועמוד השדרה כולו הם חלקים עדינים ביותר של גופנו, וחשוב מאוד לקבל מענה רפואי ושיקומי אך ורק מאנשי מקצוע רפואיים ופרא-רפואיים ברמה הגבוהה ביותר. חשוב מאוד להיענות ולבצע את כל מה שמוסבר לנו על ידיהם, וכך לתת לעצמנו את התנאים הטובים ביותר להחלמה.

הצוואר הוא חלק עדין שצריך טיפול מקצועי ברמה הגבוהה ביותר במצבי כאב

פריצת דיסק כלל, ופריצת דיסק צווארי בפרט, היא מצב רחוק מאוד מנעים, וחשוב מאוד לטפל בו בצורה המקצועית ביותר. לכן, כשהדבר נוגע בטיפול בפריצת דיסק צווארי, צריך לפנות אך ורק לאורתופדים מומחים ברמה הגבוהה ביותר, שיתאימו עבורכם את מסגרת הטיפול השיקומי הנכונה ביותר עבורכם.
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין