טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

הגב כואב בעת ישיבה במשרד? כך תוכל להקל על הכאב

אנשים שעובדים בעבודה משרדית נדרשים לשבת שעות רצופות מול המחשב או בעמדת העבודה ועלולים לחוש כאבים או חוסר נוחות. כיום יש מודעות גבוהה מאד לנושא זה ולא בכדי עושים מנהלים רבים לא מעט מאמצים על מנת להקל על מכאובים אלה ולדאוג לציוד משרדי איכותי עבור העובדים שלהם. הם יכולים להיות בטוחים שכאשר העובדים יישבו בנוחות וירגישו טוב – הם גם יעבדו בצורה יעילה ופורייה יותר וגם יעריכו את העובדה שהבריאות שלהם עומדת מעל כל שיקול אחר.

בנוסף למאמצים ופעולות שמבוצעות על ידי המנהלים בארגון – ישנן גם פעולות שהעובד עצמו יכול לבצע. מכיוון שלכל אחד מבנה גוף שונה, כל עובד עלול לחוות כאבים אחרים או חוסר נוחות שינבע מאזור אחר בגוף. זו הסיבה שכדאי מאד שהעובד עצמו יקפיד על ישיבה נכונה, יציבה ומאוזנת וכך לפחות ינסה למנוע ככל האפשר את הכאבים שעלולים להגיע כתוצאה מישיבה לא נוחה או לא נכונה.

איך מקלים על כאבים הנגרמים מישיבה ממושכת?
חשוב מאד לדעת אילו סוגים של כאבים עלולים להיגרם בשל ישיבה ממושכת. מכיוון, כאמור שכל אדם חווה ישיבה ממושכת בצורה אחרת  עלול כל עובד לחוות חוסר נוחות אחר. יחד עם זאת, כדאי לשים לב במידה ומתעוררת אחת מהתופעות הבאות:

1. כאבי גב: מי שמוצא את עצמו מזמין תור לרופא אורטופד בשל כאבי גב – כדאי שיעלה על דעתו את האפשרות שמדובר בכאבים שמקורם בישיבה הממושכת במשרד.

2. כאבים בגב בתחתון: כאשר העובד יושב בצורה לא נכונה או לא מומלצת – הוא עלול לחוש כאבים בחיבור שבין הגב התחתון לעצם הזנב ועצמות האגן. מומלץ מאד להתייעץ עם אורתופד בנוגע לכאבים אלה ולקבל ממנו המלצות לכיסא שיהיה נוח יותר לשבת עליו.

3. כאבים בצוואר או בחגורת הכתפיים: גם כאבים אלה עלולים לנבוע מישיבה לא נכונה, מהפעלת מאמץ גדול על אזור זה, מכיוון לא נכון בין גובה השולחן לבין הידיים והמרפקים או עבודה בעת ובעונה אחת עם עכבר המחשב והטלפון – מה שגורם למאמץ ומתיחה גדולה של השרירים.

איך מונעים מראש כאבים שמקורים בישיבה ממושכת?
כיום מדובר באחד מעמודי התווך של הנושא של תכנון משרדים. אדריכלים ומנהלי ארגונים רבים לוקחים בחשבון שצריך ומהותי להקשיב לעובדים ולצרכיהם ולמנוע מראש כל אי נוחות או כאב שהם עלולים לחוש על מנת לספק את התוצאות הטובות ביותר במשימות המקצועיות המוטלות עליהם. אין סיבה, ויהיה זה גם לא הוגן לא לחשוב על העובדים ולא לספק להם את תנאי העבודה הטובים ביותר האפשריים.

במקרים רבים מתייעצים מנהלים עם רופאים מומחים על מנת לקבל מהם חוות דעת או רעיונות איך יהיה הכי נכון לתכנן את המשרד כך שאף עובד לא יחוש כאב וחוויית העבודה והישיבה הממושכת לא תהיה שלילית עבורם. כך למשל חשוב להקפיד על כף רגל שמונחת באופן מלא על הרצפה, על זווית של 90 מעלות בין השוק לירך ובין הירך לגב. דבר חשוב נוסף הוא להשקיע בכיסאות משרדיים שתומכים באזורי הגוף השונים ומקבלים את צורות הגוף למען נוחות מרבית.

בזכות ישיבה יציבה ונכונה יוכלו העובדים לשבת זמן רב ללא תחושות של חוסר נוחות, יהיה להם קל ונעים יותר לעבוד והם יוכלו לסייע הרבה יותר למטרותיו של הארגון או של מקום העבודה. הם ישמחו מאד שמתחשבים בצרכים שלהם ולא לוקחים אותם כמובנים מאליהם. זו החשיבות האמתית של שמירה על סביבת עבודה טובה, חיובית ונעימה.
 
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין