טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

עיסוי רפואי- כל היתרונות בחבילה אחת

העומס המוטל על הגוף בשגרת היום יום הוא גדול ובלא מעט מקרים מותיר את אותותיו. בין אם הנכם עובדים בעבודה משרדית בישיבה מול מחשב ונושאים את עיניכם אל המסך במשך מרבית שעות היום, ובין אם עבודה פיזית, תזזיתית ומאומצת, שרירי הגוף חווים את הקושי, צוברים חומצות המתרכזות בין יחידות השריר וקורסים תחת העומס. התופעות הנלוות לבעיה הן כאבי שרירים, כאבי גב, צוואר ושכמות תפוסים, קושי בתפקוד, עייפות ועוד. עיסוי רפואי הוא פתרון המאפשר הרפיה ושחרור של השרירים לצד מתיחת ומתן גמישות למפרקים, אשר ניתן על ידי אנשי מקצוע מנוסים ובהתאמה אישית.
ישנן מדינות בעולם בהם מכוני העיסוי (במובן החוקי והתמים שלהם) מהווים חלק מהשירותים הנפוצים הניתנים לתושבים ולתיירים המבקרים בהם, כאשר מגוון העיסויים הניתנים בהם הוא רב, מגוון ומתאים לכל סוגי הלחצים והמכאובים שבנמצא. עיסוי בכפות הרגליים, עיסוי תאילנדי, טיפול במתיחות, עיסוי רפואי, שיאצו ושלל עיסויים נוספים מציעים כולם פתרונות לאותה הבעיה: הרפיית העומס על השרירים ושחרור הגוף לתחושה טובה יותר ותפקוד אופטימלי.
העיסוי הרפואי נשען על עקרונות הפיזיותרפיה: הפעלת לחץ והנעה הדרגתית של השרירים הכואבים עד לשחרור החסימה הגורמת לכאב. העיסוי מתבצע ביד מנוסה ומיומנת על רקמות רקות, נוגע בשלד, במפרקים ובגידים, במסכת טיפולים קבועים מונע התפתחות של דלקות שריר מקומיות, מרחיב את טווח התנועה, מסייע בחידוש רקמות אשר ניזוקו כתוצאה מטראומה גופנית ומביא להקלה בכאב. מעבר לתועלות הפיזיות שהוא טומן בחובו עיסוי רפואי מעניק רוגע ותחושת ביטחון ובעל השפעה חיובית על מצב הרוח של המטופלים.
עיסוי רפואי חשוב לקיים בסביבה נינוחה אשר תאפשר למטופל להתמכר למגע ידיו של המטפל ללא הסחות דעת. מומלץ לקיים עיסוי רפואי בחדר טיפולים סגור, בטמפרטורת חדר קרירה ונעימה, ללא מסכים ברקע- אם כי מוזיקת רקע מותאמת תוסיף רבות לאווירה ולתחושת הרוגע של המטופל. בעיסוי רפואי המטופל אינו חומר ביד היוצר בידי המטפל והתקשורת בין השניים חשובה הן בתחילת הטיפול והן במהלכו. טרם הטיפול חשוב לשתף את המטפל בבעיות, מכאובים וציפיות אשר קיימות מן הטיפול, לצד מגבלות רפואיות במידה וקיימות. נשים בהריון זוכות לעיסוי רפואי מסוג שונה לחלוטין אשר מתייחס לצרכים הייעודיים להן לצד אמצעי הגנה על העובר ועל כן חשוב לציין זאת בכל שלבי ההיריון. במהלך הטיפול חשוב לתת למטפל לבצע את עבודתו, אולם לשתף אותו בתחושות על מנת שיתאים את מידת הלחץ למטופל, לצרכיו ולהעדפותיו. עיסוי רפואי אמור להיות מהנה ולא כואב או מטריד.
במכון הטיפולי של אתי קגן בגדרה נמצאים טובי המטפלים המעניקים עיסוי רפואי לצד טיפולים נוספים מתחום הרפואה המשלימה, ומסייעים בחיבור לאורח חיים בריא, תחושה נינוחה והעצמה אישית- בזכות הטיפול המסור הנוגע בגוף ובנפש. 

המאמר באדיבות צוות המרפאה של אתי קגן
 
 
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין