טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

הלוקס ולגוס | דרכי טיפול ומניעה

בעיה נפוצה, הלוקוס ולגוס לרוב מהווה מטרד אסטטי, אך עלול להידרדר לבעיה פיזית שדורשת טיפולים שמרניים ולעיתים אף ניתוח בכף הרגל.
כיום מקובל לחשוב כי הלוקס ולגוס מופיע בעיקר מסיבות מולדות. עם זאת, ידוע כי טיפול לא נכון ואף התנהלות לא נכונה בחיי היומיום עלולה להחריף את הבעיה. אנשים רבים אינם מודעים לבעיה זו וחושבים כי מדובר פשוט במבנה שונה במקצת של כף הרגל וכי אין צורך לשנות את הרגלי החיים בעקבותיו. לכן במקרים רבים הטיפול מגיע בשלב מאוחר מידי לאחר שהבעיה כבר החריפה ובאזור מתפתחת דלקת. בפניכם מדריך קצר על הלוקס ולגוס ועל טיפולים אפשריים בבעיה.

הלוקס ולגוס
 


הלוקס ולגוס נוצר כאשר הבוהן בכף הרגל נוטה לכיוון הבהונות האחרות. עקב זאת, המפרק שאליו מחוברת הבוהן נוטה כלפי חוץ ויוצר מעין בליטה בחלקה הפנימה של כף הרגל. מלבד היותה של בליטה זו שונה מבחינה אסטטית, מה שמפריע בעיקר לנשים, חיכוך מוגבר של הבליטה בדפינותיהן הפנימיות של הנעליים עלול לגרום לנפיחות ולדלקת.

מדובר בבעיה מבנית פשוטה ומולדת. נהוג לחשוב כי היא נפוצה בעיקר אצל נשים, אך אחת הסיבות לכך הינה מכיוון שנשים סובלות ממנה יותר עקב הליכה מרובה בנעלי עקב אשר קופסת האצבעות שלהן צרה במיוחד וגורמת לחיכוך תכוף וקיצוני של הבליטה בדפנות הנעל.

אורטופד כף רגל
 


למרות שמדובר בבעיה נפוצה ולעיתים קלה יחסית, האבחנה של חומרתה צריכה להתבצע בידי אורטופד, רצוי אוטופד מומחה לכף רגל. האורטופד עורך אבחון שבו נקבעת חומרת הבעיה והכלים המתאימים לטיפול בה.

לרוב נהוג לפעול בשיטות השמרניות יותר שכוללות נעליים רחבות יותר, הימנעות מנעילת נעלי עקב, קיבוע באמצעות מתקנים אורטופדיים ויישור.
עם זאת, במידה ואין ברירה פונים לאופציית הניתוח. בשיטות הניתוח החדשניות ההליך כולו הופך לפולשני פחות מה שמאפשר שיקום והחלמה מהירים יותר לאחריו. בניתוח עצמו, הבליטה מוסרת/מנוסרת והבוהן מיושרת לכיוונה הטבעי. עם זאת, ניתוח אינו תרופת פלא מוחלטת ולאחריו יש לפנות שוב לשיטות הטיפול השמרניות בכדי למנוע את התפתחותה החוזרת של הדלקת באזור.

ניתוח הלוקס ולגוס נפוץ בעיקר אצל נשים, גם בשלבים לא מתקדמים של הדלקת אשר מעוניינות לטפל בבליטה עקב המפגע האסטטי שהוא יוצר עבורן. במרבית המקרים בהן הבעיה חוזרת מדובר גם כן בנשים שמתקשות לוותר על הליכה בנעלי עקב.

סובלים מהלוקס ולגוס? פנו עוד היום לאורטופד מקצועי שמתמחה בכף הרגל ושמטפל בבעיות בדיוק מהסוג הזה.
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין