טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

התאמת הבית והנגשתו עבור בעלי מוגבלויות

אנשים בעלי מוגבלויות נתקלים בלא מעט קשיים בשגרה היומיומית שלהם, עת עליהם לנוע ממקום למקום, למצוא מקום חנייה, לעלות במקום שיש בו מעלית או מדרגות ועוד. במקרים רבים - לא רק מחוץ לבית עליהם למצוא ההתאמות הדרושות לניוד קל שלהם אלא גם בתוך הבית פנימה.

כיום ישנם אביזרים ופריטים רבים אשר בזכותם ההתנהלות היומיומית שלהם בבית קלה ופשוטה הרבה יותר. חלק מהאביזרים קטנים, קלים וניידים ולעומתם יש כאלה שדורשים התקנה קבועה בבית. להלן דוגמאות לאביזרים ניידים שאפשר לרכוש ולמקם היכן שצריך ונוח שיהיו בהישג יד:

1. מושב מגביה לשימוש באסלה.
2. הליכון או מקל הליכה.
3. מעקה נייד המקל על הקימה והישיבה בשירותים או בעת המקלחת.
4. כיסא ייעודי לצורך רחיצת הגוף בישיבה.
5. ספוג רחצה בעל ידית ארוכה לסיבון במקומות מאתגרים.

בנוסף, כמה רעיונות לאביזרים הדורשים תכנון הנדסי, ייעוץ מבעל מקצועי והתקנה קבועה בביתו של האדם הסובל ממוגבלות כלשהי:
>> מאחזי יד - ברוב המקרים הם מתאימים לקיבוע לקיר באמבטיה או בשירותים והם צריכים להיות עשויים ממתכת חסינה מפני חלודה או נזקים של מים ואדים.

>> מעקה - במידה ומדובר בבית שיש בו מדרגות - חשוב מאד שלצד המדרגות יהיה מעקה בגובה המתאים כך שיהיה נוח לאחוז בו והוא יתמוך ויהפוך את העלייה או הירידה לקלות יותר. העדיפות היא למעקה נירוסטה, שכן חומר הגלם עמיד ואינו נשרט בקלות.

>> מעלית - מי שיושב באופן קבוע על כיסא גלגלים וגר בבית בעל יותר ממפלס אחד חייב שתהיה מעלית פנימית קטנה על מנת שהוא יוכל לעבור בקלות בין קומות הבית.
 

למה לשים לב כאשר שוקלים התקנת אביזרי עזר?

כאשר מעוניינים להפוך את הבית לנגיש יותר עבור מי שיש לו מוגבלות כלשהי - חשוב מאד להקפיד על יצירת קשר עם אנשי מקצוע מומחים הבקיאים בתחום זה ולוודא שהמוצרים עצמם שאותם עומדים להתקין בבית עשויים מחומרי גלם איכותיים במיוחד. וידוא זה יבטיח שהאביזר אכן יבצע את התפקיד שלו, יסייע בהתניידות אותו אדם ממקום למקום ובכך ישפר את איכות החיים שלו ושל בני המשפחה הנוספים המתגוררים בבית.

כדאי מאד לקבל חוות דעת מאיש מקצוע שיש לו ניסיון בהתאמה אישית של אביזרים עזר לבעלי מוגבלויות מפני שכיום ישנם סוגים שונים של אביזרים ולא כולם מתאימים לכל אדם או לכל מצב רפואי. ההתאמה האישית מהותית מאד על מנת לוודא שיהיה שימוש שוטף ותכוף באביזרים הביתיים החדשים.
 

בית מונגש - במחשבה תחילה!

כיום קל מאד לבצע את ההתאמות הנדרשות עבור כל מצב רפואי כמעט. עובדת היותו של אדם בעל מוגבלות כזו או אחרת אין פירושה שעליו להתפשר על איכות חיים פחותה או על גישה נוחה רק לחלק מהבית שבו הוא מתגורר בעצמו. בעזרת התוספים והאביזרים המתאימים כל אחד יכול לחוש בנוח בתוך הבית שלו ולא לחוש נחות או מוגבל מבחינת השטח או החלל הנגישים עבורו.

דרך אנשי מקצוע רבים המתמחים בתחום זה ניתן ללמוד ולהכיר את התחום, לדעת אודות האביזרים המתאימים לכל מצב או לכל בעיה ואט אט לגבש את ההחלטה איך יהיה הכי נכון להנגיש את הבית על מנת שאותו אדם בעל מוגבלות יוכל לנוע בחופשיות ממקום למקום, יוכל להגיע בעצמו לכל מקום בבית ולא יזדקק לעזרה מיוחדת של אף אדם על מנת לקיים שגרת חיים רגילה ונורמלית. כיום ישנה מודעות הולכת וגוברת לנושא של הנגשת מקומות ואתרים עבור אנשים בעלי מוגבלויות או קושי בתנועה ולכן לא חייבים להתפשר על אי הגעה.
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין