טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

ניתוח קיבוע (ארתרודזיס) סוב-טאלארי:

(המשך מעמ' קודם)
 
הביטוי הקליני: כאבים ממושכים בקרסול או בעקב וכף הרגל עם צליעה וקושי גובר בהליכה.
 
האבחון: מתבצע באמצעות בדיקת CTאו בדיקת  MRI של הקרסול המאתרות נוכחות של פגמים מולדים ומדגימות את מיקום וחומרת הנזק הסחוסי.
 
הטיפול: ניתן להפחית כאבים ע"י הגבלת תנועות הרגל באמצעות שימוש בתומכי קרסול קשיחים (כדוגמת AIRCASTאו AIRSPORT) או בסדים (BRACES) מסוגים שונים. אפשר לבצע מדי פעם זריקה מקומית של קורטיזון לפרק הסוב-טאלארי. במידה שהללו אינם מקלים על הכאב או שאין שהמטופל איננו מעוניין להיזדקק לאביזרים וזריקות, יש לשקול ניתוח.
 
הניתוח: כולל הרחקת המשטחים הסחוסיים הפגועים בפרק הסוב-טאלארי וקיבוע שתי העצמות (עצם העקב ועצם הקרסול) יחדיו באמצעות שני ברגים. עם הזמן נוצר איחוי גרמי בין שתי העצמות והן הופכות ליחידה אחת. ביטול המפרק הסוב-טאלארי מסלק את הכאבים לצמיתות. זהו ניתוח מצויין המשפר באופן דרמטי הן את איכות החיים והן את היכולת התפקודית של המטופל (עד כדי יכולת לבצע הליכות ספורטיביות וריצות) ואיננו פוגע בתנועות הקרסול (=הרמה והורדה של כף הרגל). במידת הצורך (אם הנזק קיים גם בפרקים סמוכים בכף הרגל) ניתן להרחיב את הניתוח ולבצע גם קיבוע של שני מפרקים נוספים, פעולה הידועה בשם 'קיבוע משולש'- TRIPLE ARTHRODESIS.

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית .
הרגל לאחר הניתוח מקובעת בגבס למשך 12 שבועות וההליכה היא ללא דריכה בעזרת קביים במשך 6 שבועות ראשונים ואח"כ דריכה מלאה במשך 6 השבועות הנותרים.
משך ההחלמה כשלושה חודשים.
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין