טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

כאבים ברגליים: איך תוכלו להקל עליהם?

כאבי רגליים הם אחד מהגורמים השכיחים ביותר לאי נוחות ותחושת מוגבלות. מה הם הגורמים להופעת כאבים ברגליים ואיך נוכל להקל עליהם?
משקל גופנו מפעיל על רגלינו לחצים רבים. לחצים ועומסים המופעלים על רגלינו באופן קבוע, זעזועים שסופגות הרגליים שלנו בכל פעם שאנחנו בתנועה, יכולים לגרום לנו לנזק מצטבר ברקמות השונות ולגרום לכאבי רגליים. אם אתם סובלים מכאבי רגליים אתם מודעים לאי הנוחות שנגרמת כתוצאה מכך, הרי הרגליים הן איבר חיוני מאוד וכל הפרעה בתפקודם תגרום למגבלה בתנועה.


מהם הסימפטומים של כאבים ברגליים?


 
כאבי רגליים מתבטאים באופן שונה אצל כל אדם, אלו הן התחושות הנפוצות שמבטאים אנשים הסובלים  מהם הן דקירות, שריפה, צריבה, נימול והתכווצויות שרירים.
כאבי רגליים עלולים לגרום לחולשה, לקשיים בתנועה ואפילו להקרין לכיוון הגב התחתון. הכאבים יכולים להיות זהים בשתי הרגליים, להופיע ברגל אחת בלבד, להופיע בעת מאמץ או מנוחה, להיות קצרים או ממושכים חלים או חזקים וכן הלאה.

חלק מהגורמים לכאבי רגליים:


 

1.חבלה או טראומה

פגיעה באחד מהאיברי הרגל יכולה לגרום לבעיות בתפקודה. כל חבלה, או נחיתה לא טובה יכולה להוביל לשבר, נקע ולכאבים עזים במיוחד. אחד האיברים שיש להם נטייה גדולה יותר לפציעות הוא הקרסול וזאת בגלל מיקומו הרגיש. זו הסיבה בגללה סובלים ספורטאים רבים, חובבנים או מקצוענים, מפגיעות בקרסול בתדירות גבוהה. 


2.פעולות מאומצות

הפעלת עומס גבוה על גיד, רצועה או מפרק יכולים לגרום לכאבים חזקים ברגליים. שברי מאמץ הינם תופעה נפוצה הגורמת לכאבים עזים ברגליים, כאבים אלו קורים מפעילות פיזית מאומצת וממושכת. זו אחת הסיבות שהרופאים ממליצים לבצע פעילות גופנית בהתאם לסרגל המאמץ המתאים לכם.

על מנת להחלים משברי מאמץ תידרשו לנוח לתקופה ממושכת. 


כיצד נטפל בכאבים ברגליים?

לטיפול בכאבי רגליים ישנן גישות רבות, כמובן שיש לבדוק את חומרת הכאב, מיקומו, תדירותו  וההיסטוריה הרפואית של המטופל. לרוב מנוחה תהיה התרופה הטובה ביותר, ובמקרים אחרים נצטרך לעשות פיזיותרפיה ואימון גופני שבו נעשה תרגילים אשר יותאמו אישית והם יכולים להוריד את הכאבים. ישנה האופציה לטיפול תרופתי אשר לרוב יכלול תרופות נוגדות דלקת, במשחות אשר יסייעו להפחית את רמת כאבים ועוד.

כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין