טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

רפלקסולוג

לפי מקורות היסטוריים הרפלקסולוגיה צמחה לא רחוק מאיתנו במצרים העתיקה שם התגלגלה למזרח הרחוק והגיעה בסופו של דבר לעולם המערבי בתחילת המאה שעברה. לפי התפיסה הרפלקסולוגית, גופנו על שלל מערכותיו משתקף באזורים מסוימים בגוף. האזור המרכזי בגוף שנהוג לקשור לרפלקסולוגיה הינו כפות הרגליים. שיטת הטיפול הרפלקסולוגית מתחלקת למספר ענפים שונים, עם זאת ניתן להגיד שהעיסוק המשותף של כלל הענפים הללו מתמקד בטיפול באמצעות מגע פיזי בכפות הרגליים.


רפלקסולוג
 

מטופלים מגיעים לרפלקסולוג בעבור טיפולים בשלל בעיות ומכאובים שונים. מכיוון שמדובר בשיטה הוליסטית, יכול המטפל להעניק מזור לבעיות רבות אשר מהן סובלים המטופלים. רפלקסולוגים רבים נוהגים גם להתייחס לבעיות פסיכולוגיות בטיפולים ולפי טענתם, המטרה הינה לרפא את האדם באופן כולל, זאת באמצעותה הסתכלות עליו כמכלול ולא על-פי בעיה פרטנית כזו או אחרת.

ישנן ביקורות שונות על שיטת טיפול זו. הביקורות סובבות בעיקר סביב חוסר התאמתה לגישה המדעית והביו-רפואה המערבית. הרפלקסולוגים מצידם מציגים כמויות גדולות של סיפורי מקרה שונים בהם הטיפול הרפלקסולוגי הועיל למטופלים וסייע להם להבריא.

כאב רגליים


כאבים ברגליים יכולים להיות מתסכלים וגם לפגוע בתפקוד היומיומי שלנו. פעמים רבות אין פתרון קסם לבעיות באזור זה ותהליך הטיפול עצמו יכול לקחת זמן לא מועט.

כאבים בכף הרגל עצמה יכולים להיגרם מסיבות רבות. רפלקסולוגים כאמור מטפלים בכל הגוף דרך כפות הרגליים, אך גם כפות הרגליים עצמן נכללות בטיפול.
ישנם מטפלים רבים אשר עוסקים בכאבים בכפות הרגליים אחד מהמטפלים המומחים לאזור זה הינו אורטופד כף רגל.

אורטופד כף רגל
 

אורטופדיה הינה ענף ברפואה אשר עוסק באלמנטים המבניים של הגוף כגון השלד והשרירים. אורטופד הינו רופא מוכר לכל דבר, אך שהכשרתו הינה ממוקדת יותר בתחום מסוים. בנוסף להתמחות באורטופדיה, אורטופדים רבים בוחרים להתמחות בחלקים מסוימים בגוף, למשל כפות הידיים או הרגליים.
כפות הרגליים הן איבר אשר סוחב נטל כבד מעליו, כבר בזמן עמידה מונח עליהן הנטל של משקל גופנו ובשעת הליכה או ריצה נטל זה מתגבר פי כמה. אין פלא שרבים באוכלוסייה סובלים מבעיות וכאבים הקשורים לאזור זה.

כל אדם הינו סיפור בפני עצמו וכל כף רגל גם היא מיוחדת ושונה מקודמתה. מלבד טיפול בבעיות מבניות כרוניות קלאסיות כגון הלוקוס ולגוס ודורבן בעקב, אורטופד מקצועי שמתמחה בכפות הרגליים מצליח פעמים רבות לספק פתרון לבעיות פרטניות שלעיתים נדמה כי לא ימצא להן פתרון לעולם.
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין