טלפון: 03-5117033
ד"ר אילן כהן
אורטופד מומחה לניתוחי הקרסול וכף הרגל
  • ניתוח הלוקס ולגוס ואצבעות-פטיש.
  • ניתוח מטטרסלגיה (כאבים בכרית כף הרגל).
  • ניתוח דורבן או דלקת\קרע בגיד אכילס.
  • ניתוח קיבוע סוב-טאלארי.
  • ניתוחי שברים בקרסול וכף הרגל.
  • הערכת-נכות אורתופדית לנפגעי תאונות.
  • הכנת חוות-דעת משפטית לאחוזי נכות.

פציעות קרסול נפוצות

מומחים רבים מסכימים כי אחת הפציעות האורטופדיות הנפוצות ביותר, אם לא הנפוצה ביותר היא קשורה לפגיעה בקרסול, לרוב נקע. בעיה זו נובעת מאופיו של מפרק זה. הקרסול מחזיק על עצמו את העמוס שנובע ממשקל הגוף כולו. בנוסף לכך, הקרסול גם צריך לספק טווח תנועה רחב יחסית, מה שמוביל לשילוב בעייתי בין מפרק מורכב וגמיש יחסית לפעולה בעומסים ומאמצים רבים ופתאומיים.

פציעת הקרסול הנפוצה ביותר הינה נקיעה מהפנים לחוץ אשר בה כף הרגל מסתובבת פנימה ומותחת את הרצועות החיצוניות של הקרסול. פציעה זו מתרחשת לרוב עקב פעילות ספורטיבית, אך במקרים של נקעים חוזרים שמחלישים את הרצועות ומותחים אותן, יכולה להתרחש בהליכה רגילה במשטחים לא שטוחים.
פציעות קרסול נפוצות פחות נוגעות לנקיעה הפוכה כלפי פנים. אמנם מדובר בפציעות נפוצות פחות, אך במידה והן התרחשו, הסכנה לנקעים חוזרים באותו אזור עולה מאוד מה שלצערנו עלול להפוך את הפציעה הזו לפציעה נפוצה.

לרוב הפציעות כוללות נקעים בדרגות חומרה משתנות, אך לעיתים מתרחשים שברים בעצמות הקרסול.
הטיפול בפציעות חמורות יותר צריך להתבצע בעצת מומחה לפגיעות מסוגים אלו – אורטופד.

אורטופד מומחה
 


אורטופדים הינם רופאים אשר התמחותם הינה מערכות המבנה והתנועה של הגוף. באופן כללי מדובר על העצמות, הגידים, השרירים וכדומה. פציעות באזורים שונים הקשורות למערכת זו דורשות הסתכלות מתמחה, אך כזו שקושרת בין חלקי המבנה השונים.

אפשרויות טיפול - ניתוח קרסול
 


במקרה של פציעה בקרסוליים, ישנן אפשרויות טיפול רבות המשתנות לפי דרגות החומרה מכאלו שמרניות יותר לשיטות הדורשות התערבות חיצונית.
לרוב מתמודדים עם פציעה קלה בקרסול באמצעות שילוב של קירור, חבישה ומנוחה. בכדי  במקרה של פציעות קשות יותר אשר בהן התרחשה קריעה של הרצועות, או שבר בקרסול, יש צורך בהתערבות חיצונית לתיקון בעיה מבנית זו.

מתי עושים ניתוחי קרסול?
 


ניתוח קרסול לרוב כאשר אפשרויות טיפול שמרניות לא מצליחות לסייע לחולים. במידה ונקרעת רצועה, פיזיותרפיה בלבד לא תוכל לעשות את עבודת התיקון המיידית הנדרשת. עם זאת, גם במקרים חמורים פחות בהם לא התרחשה פציעה קשה במקרה מסוים, אך שקיימים נקעים חוזרים עקב בעיה ברצועות, גם פונים לעיתים להתערבות חיצונית של ניתוח.

בכל מקרה, חשוב לזכור כי שמירה על ביצוע פעילות ספורטיבית בצורה נכונה ומודרכת יכולה לחסוך לנו סבל רב וטיפולים מתמשכים לאחר מכן.

פציעות קרסול נפוצות הינן מטרד שחווים רבים מאיתנו. בפגיעות קלות לא נדרשת התערבות כירוגית ואפשר אף לטפל בהן לבד. עם זאת, פגיעות חמורות יותר דורשות התערבות של אורטופד מומחה.
כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לרפואת הקרסול וכף הרגל
בניית אתרים אי.קיי.דיזיין  בניית אתרים אי.קיי.דיזיין